عوامل بسیاری هستند که در قیمت دریچه منهول پلی اتیلن و نمونه های دیگر این دریچه تاثیر گذار هستند. پس لازم است پیش از خرید دریچه های منهول، ابتدا بدانیم هر یک از این دریچه ها از چه ویژگی هایی برخوردار هستند و برای چه محیطی استفاده می شوند. 

باید بگوییم این دریچه های منهول، با نمونه های دیگر دریچه های منهول هیچ تفاوتی ندارد. تنها مسئله ای که باعث شده است قیمت دریچه منهول پلی اتیلن نسبت به دیگر نمونه از دریچه های منهول متفاوت باشد، مواد پلی اتیلنی است که برای ساخت این دریچه ها استفاده می شود. 

این سری از دریچه ها طبق استاندارد BS-124 طراحی و تولید شده و در نمونه های متنوعی به بازار عرضه می شوند. برای تولید دریچه های منهول پلی اتیلن از مواد کامپوزیتی استفاده می شود، که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این مواد باعث شده است تا تغییرات بسیاری در قیمت دریچه منهول پلی اتیلن نیز ایجاد شود. 

زیرا تمامی دریچه های پلی اتیلنی که تولید و به بازار عرضه می شوند، مشخصات و ویژگی های خاصی دارند. هر یک از این ویژگی ها می تواند باعث شود قیمت دریچه منهول پلی اتیلن نسبت به نمونه های دیگر دریچه های منهول زیادتر یا کمتر باشد. 

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید، که پیش از خرید دریچه های منهول، بهتر است ابتدا شرایط محیط مورد نظر خود را برای استفاده از این دریچه ها بسنجید. تا دریچه ای را خریداری کنید که هم از نظر قیمت مقرون به صرفه است، و هم می تواند بهترین انتخاب برای محل مورد نظر شما باشد. 

مهمترین مزایایی که در قیمت دریچه منهول پلی اتیلن تاثیر گذاشته است چیست؟

هر دریچه منهولی که تولید می شود از مشخصات و ویژگی های خاصی برخوردار هستند. اما در این میان باید بگوییم دریچه های منهول پلی اتیلن به دلیل مزایای بیشماری که دارند، بسیار در میان مردم محبوبیت دارند. از جمله این مزایا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • این دریچه ها از تولید صدا در هنگام عبور وسیله نقلیه از روی دریچه منهول، جلوگیری می کند.
  • دریچه های منهول پلی اتیلن دارا سیستم ضد سرقت است. زیرا برای تولید این دریچه ها از مواد غیر قابل بازیافت استفاده می شود.
  • مقرون به صرفه بودن قیمت دریچه منهول پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر آبهای اسیدی، خوردگی و پوسیدگی
  • بدون این که نیاز به جابجا کردن کلاف وجود داشته باشد، می توان این دریچه را هم سطح سازی نمود.
  • داشتن خاصیت آنتی UV برای مقاومت بالا در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید
  • طرح و رنگ متنوع برای تولید دریچه منهول پلی اتیلن
  • مناسب بودن قیمت دریچه منهول پلی اتیلن برای استفاده در هر محیط آب و هوایی، محیط هایی که دارای دمای بالایی هستند یا محیط هایی که دارای دمای زیر صفر هستند.
  • داشتن مقاومت بالا در برابر فشار بیش از حد
  • سبک وزن بودن این دریچه ها نسبت به نمونه های دیگر دریچه های منهول